W ostatnich latach coraz więcej mówi się o ćwiczeniach mięśni Kegla. Na ten temat wiele usłyszeć można nawet słuchają reklam radiowych. Zastanawiasz się, czym one są oraz dlaczego i w jaki sposób można je ćwiczyć? Poznaj najważniejsze informacje na ten temat.
Czym są mięśnie Kegla? Ich medyczna nazwa to mięśnie łonowo-guziczne. Znajdują się w kobiecej strefie intymnej. Ich właściwa praca jest niezwykle ważna dla zdrowia – odpowiednio wyćwiczone:
- ułatwiają poród i przyspieszają rekonwalescencję po nim,
- znacznie zmniejszają ryzyko dolegliwości takich jak nietrzymanie moczu – zwłaszcza w dojrzałym wieku,
- podnoszą jakość pożycia intymnego dla kobiety oraz jej partnera.
Właśnie dlatego zapewnić im odpowiedni trening – to łatwiejsze niż myślisz.
Gdzie dokładnie znajdują się mięśnie Kegla?
Zanim zaczniesz ćwiczenia, musisz „zidentyfikować” tę partię mięśni w swoim ciele. Najlepiej zrobić to podczas wizyty w toalecie. Postaraj się przerwać na chwilę strumień moczu i „wyczuj” napięcie mięśni, które go zablokowały. To właśnie mięśnie Kegla. Zapamiętaj, gdzie się znajdują – dzięki temu łatwiej będzie Ci je zlokalizować podczas ćwiczeń „na sucho” i skupić się na pracy tej części ciała.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?
Ćwiczenia mięśni Kegla są zalecane m.in. przez lekarzy ginekologów oraz położne. Są one dość łatwe do wykonania i, co najważniejsze – trening możesz wykonać niemal zawsze, gdy masz na to ochotę.
Jak ćwiczyć? Najprostszy trening wykonasz bez dodatkowych akcesoriów. Możesz:
- położyć się na plecach i ugiąć lekko nogi w kolanach, a następnie zacząć zaciskać mięśnie Kegla. Utrzymaj je w zaciśniętej pozycji przez ok. 5 sekund i rozluźnij; wykonaj co najmniej 10 powtórzeń;
- wykonać opisane powyżej ćwiczenie, stojąc w lekkim rozkroku, a także siedząc.
Pamiętaj – ważna jest regularność. Wykonuj przynajmniej jedną serię każdego dnia, aby krok po kroku zwiększać ich elastyczność i poprawiać napięcie.
Wygodnym, prostym i efektywnym ćwiczeniem mięśni Kegla jest również to z wykorzystaniem tzw. kulek gejszy. Wbrew pozorom nie są one typowym gadżetem erotycznym – choć rzeczywiście można je znaleźć w dobrych sklepach erotycznych lub drogeriach. Są raczej narzędziem do treningu mięśni łonowo-guzicznych, stosowanym już od wieków. To najczęściej jedna lub dwie (połączone sznureczkiem) kulki o stosunkowo niewielkiej średnicy.
Jak wygląda trening z ich wykorzystaniem? Kulki należy wsunąć do waginy i zacisnąć na nich mięśnie Kegla. Zadaniem ćwiczącej jest utrzymanie kulek na miejscu – tak, aby ponownie się nie wysunęły. Kilkanaście minut treningu dziennie przynosi doskonałe rezultaty. Dlatego akcesorium to jest polecane m.in. kobietom po ciąży, a także tym w okresie menopauzy, które zaczynają zmagać się z problemami w intymnym obszarze ciała. Ćwiczyć może jednak każda kobieta – bez względu na wiek czy stan zdrowia, choćby w trosce o intensyfikację doznań erotycznych.
Ćwiczenia mięśni Kegla niosą za sobą wiele korzyści. Aby się o nich przekonać, po prostu spróbuj potrenować i sprawdź na własnej skórze, jaka jest różnica dzięki systematycznym ćwiczeniom kulkami gejszy.
Materiał partnera zewnętrznego