Zastanawiasz się, czy catering dietetyczny to dobre rozwiązanie? Dieta pudełkowa ma wiele zalet – przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas na przygotowywaniu posiłków, a jednocześnie daje pewność zdrowego, smacznego jadłospisu. A jak wygląda pod względem finansowym? Czy taka usługa się opłaca? Zobacz!
Ile kosztuje catering dietetyczny?
Wiele osób jako argument „przeciw” diecie pudełkowej podaje jej cenę. Jak jednak jest w rzeczywistości? Koszt posiłków w ramach cateringu dietetycznego jest uwarunkowany kilkoma czynnikami. Najważniejsze to liczba posiłków oraz ich łączna kaloryczność. Nie ma się czemu dziwić – w końcu im większe porcje są potrzebne, tym wyższy koszt ich przygotowania. Istotne są też wykorzystywane składniki – im więcej tych z półki „premium”, np. owoców morza, tym wyższa ostateczna cena.
Niemniej jednak dzienny koszt pełnego zestawu posiłków w ramach cateringu dietetycznego może wynieść tyle, ile obiad w średniej klasie restauracji. Czy to dużo, czy mało? Policzmy!
Opłacalność cateringu dietetycznego – jak to policzyć?
Czy zdarzyło Ci się zastanawiać, ile tak naprawdę w ciągu miesiąca wydajesz na jedzenie? Te koszty mogą być wyższe, niż Ci się wydaje. Pomyśl tylko:
- jak często, zamiast zabierać jedzenie z domu, zamawiasz w pracy coś na wynos – obiad w środku dnia, do tego kanapka od dostawcy, jakieś szybkie przekąski… ile to wszystko kosztuje? Podlicz wydatki na ten cel, chociaż z jednego dnia, a możesz się poważnie zdziwić!
- ile czasu zajmują Ci zakupy spożywcze? Zwłaszcza jeśli dbasz o zdrowe odżywianie, możesz spędzać dużo czasu w poszukiwaniu dobrej jakości produktów. Żeby po nie dojechać, wydajesz na benzynę, a przy okazji tracisz długie godziny cennego czasu, które można byłoby przeznaczyć na odpoczynek,
- jak wiele godzin spędzasz w kuchni i ile Cię to kosztuje – jeśli jesteś zapracowaną osobą, samodzielne przygotowywanie wszystkich posiłków na każdy dzień może oznaczać, że codziennie wstajesz wczesnym rankiem albo kładziesz się późno spać, przez co tracisz czas na wypoczynek,
- jak często obiecujesz sobie, że po powrocie do domu przygotujesz coś smacznego i zdrowego, a kończysz, zamawiając jedzenie z dowozem.
Oczywiście sytuacja każdej osoby jest inna. Jednak warto dobrze policzyć koszty, zanim stwierdzi się, że catering dietetyczny jest nieopłacalny. W niektórych przypadkach może stanowić on korzystną finansowo alternatywę.
Jak zoptymalizować koszty cateringu dietetycznego?
Dostrzegasz korzyści płynące z korzystania z cateringu dietetycznego, ale mimo to zastanawiasz się, jak na nim zaoszczędzić? Przede wszystkim poszukaj firmy, która zapewnia w pełni elastyczne warunki współpracy. Takie zasady obowiązują np. w Nice To Fit You. Dlaczego to ważne? Ponieważ możliwość zmian może się przełożyć na opłacalność diety pudełkowej dla Ciebie. Korzyści może Ci przynieść np.:
- wybranie mniejszej liczby posiłków – co powiesz na to, aby np. śniadania i kolacje przyrządzać samodzielnie, a z firmy cateringowej zamawiać tylko drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, które zazwyczaj spożywasz w pracy?
- korzystanie z diety pudełkowej w określone dni tygodnia – wcale nie musisz zamawiać cateringu dietetycznego na 7 dni w tygodniu i 30 dni w miesiącu. Wręcz przeciwnie! Nawet jeśli potrzebujesz zestawu posiłek przez kilka dni w tygodniu, możesz ustalić taki harmonogram.
Jeśli chcesz się w pełni przekonać, czy catering dietetyczny będzie dla Ciebie opłacalny, koniecznie pomysł o tym, żeby przetestować taką usługę, np. przez kilka dni czy tygodni. To pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję na dłużej.
Materiał partnera