Masaż twarzy jest coraz częściej polecaną metodą na zachowanie zdrowej i jędrnej skóry. Niegdyś usługa ta świadczona była jedynie przez studia masażu i profesjonalne gabinety pielęgnacji twarzy. Obecnie wiele kobiet wykonuje masaż samodzielnie w domu, używając jedynie dłoni lub specjalnych gadżetów ułatwiających masowanie. Jakie efekty przynosi masowanie twarzy? Jak często masować twarz, by pojawiły się zauważalne efekty? Zapraszamy do krótkiego poradnika, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące masażu.
Po co wykonywać masaż twarzy?
Masowanie twarzy, o ile wykonywanie poprawnie i systematycznie, pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry. Masaż potrafi stanowić doskonałą formę relaksu i odprężenia, tym samym polepszając humor i redukując stres. Głównym celem masażu twarzy jest pobudzenie przepływu limfy pod skórą. To wpływa na poprawę elastyczności skóry, zwiększenie jej napięcia i wygładzenie. Systematyczne masowanie potrafi zniwelować opuchliznę na twarzy i worki pod oczami, które często są efektem zbyt intensywnego trybu życia.
Masaż twarzy zwiększa produkcję kolagenu pod skórą, którego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Efektem masowania twarzy jest więc zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawa kolorytu i wyrównanie struktury skóry, co powoduje, że twarz prezentuje się znacznie młodziej i bardziej atrakcyjnie.
Jak wykonywać masaż twarzy?
Masaż twarzy jest prosty do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu i nie wymaga specjalnych umiejętności. Najbardziej rekomendowaną porą na masowanie jest wieczór, tuż po wykonaniu swojej rutyny pielęgnacyjnej twarzy. Ważne jest, by masowana skóra była dokładnie oczyszczona. W tym celu należy wykonać staranny demakijaż, na przykład płynem micelarnym lub żelem myjącym, a następnie twarz umyć wodą. Masaż polega na delikatnych ruchach palcami, bez pominięcia żadnej strefy na twarzy. Szczególnie należy skupić się na okolicy żuchwy i skórze pod oczami. Masaż nie powinien trwać krócej niż 10 minut.
Masowanie powinno odbywać się z udziałem lekkiego olejku do twarzy, który zapewnia odpowiedni poślizg. Doskonale w tym celu sprawdzają się kosmetyki koreańskie, które wyróżniają się prostymi i niepodrażniającymi składami. Oprócz wykorzystania dłoni masaż można wykonać specjalnym rolerem lub kamieniem gua sha. Dodatkowym autem akcesoriów do masażu jest fakt, że ich użycie zwiększa wchłanianie aktywnych składników obecnych w kosmetykach pielęgnacyjnych, które powinny być zastosowane tuż po masażu. Wykonując masaż, nie należy pomijać okolicy szyi i dekoltu!
Kiedy zauważalne są pierwsze efekty masażu twarzy?
Regularne fundowanie sobie 10-minutowego masażu w niedługim czasie przynosi zauważalne efekty. Poprawia się wygląd i napięcie skóry, a oprócz tego, owal twarzy staje się mocniej podkreślony. Powoduje to, że twarz wygląda szczuplej i młodziej. By zaobserwować efekty masowania, warto powtarzać tę czynność przynajmniej dwa razy w tygodniu. Przeciwskazaniem do masażu twarzy wykonanym w domu lub w profesjonalnym gabinecie jest opryszczka, stan zapalny skóry czy zaogniony trądzik.
Masaż twarzy może być praktykowany przez osoby dbające o swoją skórę w każdym wieku. Jego wykonanie jest banalnie proste, a przy tym niezwykle relaksujące. Jak widać, nie trzeba wydawać fortuny, by poprawić stan skóry i zwiększyć jej jędrność.
AGA