Jeden z elementów strategii marketingowej sklepów Lidl, to działalność na wielkich przestrzeniach handlowych – zajmowana przez supermarkety powierzchnia jest tym, co wyróżnia tę sieć spośród innych dyskontów. Takie rozwiązanie stosuje się nie tylko w Polsce, ale także we Francji i Niemczech. We Francji, na przykład, w ostatnich latach uruchomiono sklepy, których powierzchnia wynosi około 1600 m². Dzisiaj opowiemy o największych sklepach Lidl w Polsce oraz korzyściach, które czekają na odwiedzających ich klientów.
Jakie sklepy Lidl w Polsce są największe?
Latem 2020 r. w Polsce otwartych było ponad 700 sklepów Lidl o różnej powierzchni. Przed udaniem się do jednego z nich, zalecamy zapoznać się z najnowszymi ofertami w gazetce Lidl na Rabato.com. Taka gazetka pozwoli szybko zorientować się w bogatym asortymencie sklepu, a jednocześnie stworzyć listę najbardziej opłacalnych zakupów w danym tygodniu, a tym samym – zaoszczędzić na systematycznie kupowanych towarach, produktach sezonowych lub nawet oryginalnych artykułach, produkowanych pod marką własną Lidl.
W uśrednieniu powierzchnia sklepów Lidl wynosi od 1000 do 1400 m² , a ich lokalizacja zależy od gęstości zamieszkania – w bezpośrednim sąsiedztwie od sklepów zwykle mieszka od 5000 osób. Szczególną uwagę właściciele sieci zwracają na tworzenie miejsc postojowych: jeszcze kilka lat temu obok sklepów Lidl znajdowało się co najmniej 60 miejsc postojowych, jednak ostatnio buduje się placówki z co najmniej 120 miejscami postojowymi.
Sklepy w Warszawie
Nie wywołuje zdziwienia fakt, że jedne z największych sklepów Lidl otwarte są w stolicy. Obecnie w Warszawie otwartych jest ponad 30 sklepów sieci. Jednym z największych jest działający przy ul. Płochocińskiej i zajmujący powierzchnię 1 400 m² . W tym supermarkecie oferowany jest szeroki asortyment towarów pod marką własną Lidl, w tym świeże wypieki “Chrupiące z Pieca”, pyszne mięsa i wędliny „Rzeźnik”, a także funkcjonuje słynny “Ryneczek Lidla”, gdzie można kupić świeże warzywa i owoce. Jedną z niewątpliwych zalet sieci jest wielki parking – może jednocześnie pomieścić nawet 60 samochodów! A jakościową obsługę klientów realizuje ponad 30 pracowników.
Sklep w Poznaniu
Jednym z największych Lidlów w Polsce jest 600-setna placówka otwarta w 2016 r. w Poznaniu. Podczas jej budowy wykorzystano zupełnie nowy koncept, który obecnie stał się już standardem przy projektowaniu polskich supermarketów. Placówka otwarta przy ul Wilkońskich posiada sporo rozwiązań ekologicznych, wśród których są:
- Pompy ciepła, pozwalające ogrzewać i chłodzić powietrze wewnątrz sklepu za pomocą energii geotermalnej;
- Systemy do zbierania wód deszczowych, które następnie mogą być wykorzystane w celach gospodarczych;
- Panele słoneczne, ustawione na dachu sklepu;
- Oświetlenie LED na terenie całego sklepu, a także na terenie, przylegającym do sklepu;
- Systemy pozwalające odzyskiwać ciepło z lad chłodniczych.
Poznański Lidl także urządzono w taki sposób, by maksymalnie zadbać o potrzeby klientów: powierzchnia handlowa placówki przekracza 1400 m² , swój samochód może tutaj zaparkować 120 klientów jednocześnie, a dodatkowo dokonano integracji sklepu z miejskim systemem rowerowym, gdyż obok parkingu otwarto stacje rowerów miejskich.
Sklep w Bytomiu
Jednym z największych sklepów sieci uważany jest otwarty w listopadzie 2019 r. w Bytomiu. Powierzchnia bytomskiego Lidla jest naprawdę wielka – 1350 m² , a to oznacza, że zakupy mogą być jednocześnie robione przez kilkaset klientów. Ponadto w sklepie postawiono na ekologiczne rozwiązania: zarówno pod względem materiałów, wykorzystanych do organizacji przestrzeni handlowej, jak i asortymentu produktów, oferowanych na półkach sklepowych.
Dlaczego większe sklepy są bardziej atrakcyjne dla kupujących?
Większa powierzchnia sklepów Lidl pozwala oferować klientom usługi lepszej jakości, w tym:
- Prezentację w sklepach szerszego asortymentu towarów, wygodnie usytuowanego na półkach sklepowych w taki sposób, by każdy mógł wybrać ten produkt, którego potrzebuje;
- Tworzenie rozbudowanych działów piekarniczych, z których sklepy Lidl słyną w całej Europie;
- Możliwość otwarcia stoisk z obsługą, na których klienci mogą na przykład kupić świeże mięso i ryby, wędliny, nabiał itp.;
- Otwarcie stoisk z produktami pakowanymi na świeżo;
- Wprowadzenie do asortymentu nowych produktów, zarówno zagranicznych, jak i produkowanych w Polsce pod marką własną;
- Bardziej estetyczny wygląd sklepu i większa wygoda w poruszaniu się klientów pomiędzy półkami sklepowymi itd.
Materiał partnera zewnętrznego