Wraz z nadejściem lata na polskich działkach i w ogródkach rozpoczyna się sezon na kiełbaskę z grilla. Wesoły gwar, śmiechy i żarty będzie słychać w całej okolicy. Do sezonu warto się dobrze przygotować. Zadbać o ogródek, skosić trawę, podlać rabaty kwiatowe. Trzeba też dobrze wybrać sprzęt, który pozwoli bez większych przeszkód przygotowywać jedzenie. Bardzo dobrym rozrywką i okazją do spotkania jest urządzenie grilla. Każdy z gości ma okazję skosztować kawałka mięsa przygotowanego na świeżym powietrzu. A co jeśli chcemy grillować nie tylko w pełni sezonu, ale i zimą?
Grill węglowy – tradycja
Obecnie najbardziej popularnymi grillami są grille węglowe. Rozpalenie takiego grilla wiąże się jednak ze sporą ilością pracy. Na początek trzeba przygotować rozpałkę. Jeśli korzystamy z bloczków nasączonych substancją palną to musimy umiejętnie przygotować palenisko i wykazać się doświadczeniem w tej dziedzinie. Dużo łatwiejsze, ale trochę bardziej niebezpieczne jest użycie podpałki w płynie. Jak widać aby rozniecić ogień trzeba włożyć tu sporo wysiłku. Następnie musimy doprowadzić do żarzenia węgla i oczywiście dokładać węgielków przez cały czas gdy przygotowujemy mięso. Wszystkiego trzeba tu dopilnować, jest to więc mała ceremonia grillowa.
Grill elektryczny do mięsa i warzyw – nowoczesność
Grill elektryczny ogrodowy lub też grill elektryczny na balkon i taras to czysta prostota w obsłudze. Całość odpala się za pomocą jednego pokrętła. Zajmuje to po prostu parę sekund. Regulacja temperatury podczas robienia posiłku też jest banalnie prosta. Kiełbasy, szaszłyki, czy ryby smażą się na grillu równomiernie, a przy tym zachowują swoją chrupkość, soczystość i wyjątkowy smak. Grill elektryczny może być w formie otwartej, czyli z jedną płytą grzewczą. Daje to zbliżone odczucia kucharza, jak przy grillu węglowym. Na rynku dostępne są także wersje zamykane, gdzie potrawa jest przypiekana z dwóch stron. W takim urządzeniu można idealnie przyrządzać też pieczywo. Standardem jest, że powłoka na sprzęcie jest nieprzywierająca, co znacznie ułatwia końcowe czyszczenie. Jedyna wada to konieczność zapewnienia podłączenia do instalacji elektrycznej, nieco ograniczające pole manewru w plenerze.
Grill elektryczny do steków w ogrodzie
To, co odróżnia grilla elektrycznego od tradycyjnego, węglowego to również brak dymu. Podczas grillowania na węglu, czy brykiecie wydzielane są ogromne ilości dymu, który czasem przy podmuchu wiatru „uwędzi” również biesiadników. A przy tym niezbyt dobrze wpływa na zdrowie. Przy grillowaniu na prądzie ten problem w ogóle się nie pojawia. W grillu elektrycznym możemy przyrządzić potrawy trochę jak w kuchni. Dzięki możliwości ustawienia stałej temperatury z łatwością upieczemy mięso w takim stopniu obróbki termicznej, jaki będzie nam smakował.
Grill elektryczny do burgerów w domu
Mniejsze urządzenia możemy zainstalować nawet w naszej kuchni. W ten sposób zyskujemy opcję przygotowywania codziennych posiłków bez tłuszczu. Grill elektryczny do kuchni to doskonały sposób na pyszne i szybkie potrawy.
Najważniejszą zaletę grilla elektrycznego jest jego bezemisyjna praca. Żaden z sąsiadów nie będzie miał powodów do narzekania na nasze grillowanie. Jedynie zapachy będą przyciągać ciekawskich. Poza tym na takim sprzęcie można organizować grille przez cały rok! Nie ma znaczenia, czy odpalimy go w kuchni, czy na tarasie albo w naszej kuchni. Wszędzie uzyskamy ten sam niepowtarzalny smak.
Więcej o grillach elektrycznych przeczytać można na stronie: https://tp.com.pl/artykul/grill-elektryczny/726868
OLI