Świeżo upieczone mamy, które karmią swoje maluchy piersią, muszą zadbać o to, by w wyprawce dla niemowlęcia nie zabrakło akcesoriów niezbędnych do tej właśnie czynności. Specjalnie przeznaczony do tego biustonosz, wkładki laktacyjne, silikonowe osłonki, woreczki do przechowywania pokarmu oraz laktator to elementy, o których nie można zapomnieć. Ten artykuł zostanie poświęcony ostatniemu z wymienionych, a przede wszystkim przybliżymy specyfikę działania laktatora ręcznego i elektrycznego. Zachęcamy do lektury!
Jaki laktator wybrać?
Kupno tego urządzenia warto jednak odłożyć w czasie i (w przeciwieństwie do wielu pozostałych elementów wyprawki) zakupić je dopiero po porodzie, bo jak wiadomo, niektóre kobiety mają kłopoty z laktacją. Dodatkowo, w razie potrzeby, w większości szpitali na oddziałach położniczych znajdują się laktatory do użytku młodych mam. Można więc z nich śmiało skorzystać i sprawdzić na własnej skórze w jaki sposób działa tego typu urządzenia. Laktatory są dla matek karmiących wręcz niezbędne – regulują laktację, chronią przez zastojami mleka, a w efekcie – przed zapaleniem piersi. Poniżej prezentujemy charakterystykę dwóch rodzajów laktatorów – mamy nadzieję, że ułatwi Ci ona dokonanie wyboru.
- Laktatory elektryczne – są bardzo proste w użyciu, a ich największą zaletą jest to, że można do własnych potrzeb dostosować sposób działania urządzenia, a dokładniej – tzw. siłę ssania. Urządzenie nie wymaga również żadnego manualnego zaangażowania – wystarczy tylko odpowiednio podłączyć sprzęt – o resztę nie trzeba się już martwić. Ponadto wiele laktatorów elektrycznych posiada bardzo cichy tryb pracy, co pozwala się zrelaksować. Niektóre urządzenia są także wyposażone w tryb stymulacji. Mamom, które dużo podróżują i nie zawsze będą miały możliwość podłączenia zasilacza laktatora do prądu, polecamy urządzenia, posiadające również baterię. Laktatory elektryczne można wybrać także w wersji podwójnej, co umożliwia jednoczesne opróżnienie obu piersi.
- Laktatory ręczne – są znacznie tańsze od urządzeń elektrycznych – można je kupić nawet za około 30 zł i będą odpowiednie dla zwolenniczek tradycyjnych metod. Są wyposażone w ręczną pompkę, która umożliwia kontrolowanie siły, a więc i szybkości ściągania pokarmu. Korzystając z laktatora manualnego w podróży, nie trzeba się również martwić o dostęp do prądu lub konieczność naładowania baterii. W sklepach można znaleźć również takie laktatory manualne, które wymagają tylko kilku ruchów pompką, by pokarm sam został zasysany do butelki.
Wskazówka
Pamiętaj, aby wybierać produkty przebadane w laboratorium, by mieć pewność, że zostały wykonane z surowców przeznaczonych do kontaktu z żywnością i nie zawierają Bisfenolu A. |
Jeżeli zamierzasz kupić laktator elektryczny lub manualny, koniecznie zajrzyj na: https://www.emag.pl/laktatory/c i zapoznaj się z szerokim asortymentem produktów z różnych półek cenowych.
Artykuł sponsorowany