Zima w Polsce to okres kiedy temperatura zdecydowanie się obniża. Intensywne podmuchy wiatru, niska temperatura oraz ciepłe powietrze w pomieszczeniach wytwarzane za sprawą ogrzewania sprawiają, że skóra może właśnie w tym czasie odczuwać dyskomfort i być podrażniona.
Problemy skórne w okresie zimy
Często w tym okresie uwidaczniają się problemy związane z przesuszeniem cery, suchymi skórkami w okolicach nosa, spowodowane także częstszym wycieraniem tej partii twarzy. Dlatego też bardzo pomocne okazują się w tym czasie różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Przede wszystkim na suchą skórę przyda się naszej cerze zastrzyk witalności, energii oraz nawilżenia. Zabiegi rewitalizujące pozwalają przywrócić poszarzałej cerze blask. Przetrwać ten okres w ciągu roku, kiedy temperatura wpływa negatywnie na skórę. Solidne nawilżenie oraz wytworzenie bariery ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi to bardzo ważne elementy pielęgnacji. Tego rodzaju zabiegi witaminowe oraz odżywcze pozwolą ułatwić naszą codzienną pielęgnację i przyśpieszą proces regeneracji naskórka. Okres jesieni oraz zimy to także doskonały czas w ciągu roku kalendarzowego na złuszczanie skóry i oczyszczanie jej.
Zabiegi złuszczające naskórek – dlaczego warto stosować je zimą?
Bardzo często nasza cera po okresie letnim, kiedy temperatury są naprawdę wysokie, potrzebuje wyciszenia i regeneracji. Do tego celu doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabiegi kwasowe. Dlaczego warto stosować kwasy zimą? Odpowiedź jest bardzo prosta, kwasy złuszczający martwy naskórek oraz oczyszczające skórę od wewnątrz, natomiast bardzo negatywnie mogą reagować z promieniami słonecznymi latem. Dlatego też zarówno dermatolodzy, jak i specjaliści w dziedzinie kosmetologii zalecają, by wszelkiego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem kwasów, zwłaszcza tych w wysokich stężeniach, używać właśnie w okresie kiedy ilość promieni słonecznych jest ograniczona. Tutaj pomocnym zabiegiem może okazać się mikrodermabrazja. Mikrodermabrazja to zabieg, za pomocą którego dochodzi do złuszczenia zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu cera staje się bardziej jednolita, przebarwienia oraz niewielkie blizny szybciej i łatwiej się regenerują.
Depilacja laserowa, czyli pozbycie się owłosienia
Popularne i coraz chętniej stosowane w okresie zimowym są także zabiegi pomagające pozbyć się owłosienia. Latem wiele osób chce móc cieszyć się gładką skórą, bez konieczności depilacji. Z racji tego, że proces usuwania włosków jest wieloetapowy, to warto rozpocząć go tuż po zakończeniu sezonu letniego lub właśnie zimą. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza skóra nie będzie szczególnie podrażniona, kiedy nadejdą ciepłe miesiące. Depilacja laserowa, o której mowa, może być wykonywana jedynie na skórze, która nie jest opalona. Także podczas samego okresu wykonywania zabiegów nie należy wystawiać skóry na promienie słoneczne. Może to bowiem skutkować bardzo nieprzyjemnymi powikłaniami. Dlatego też właśnie zimą warto korzystać z tego rodzaju zabiegów, by później móc cieszyć się rezultatami.
NBL