Dobrej jakości kosmetyki do makijażu nie muszą być drogie, a ogromna ilość produktów i ciągle pojawiające się propozycje sprawiają, że naprawdę mamy w czym wybierać. Dodatkowo dostępność recenzji internetowych ułatwia podjęcie decyzji o zakupie danego kosmetyku bądź ewentualnej rezygnacji z niego.
Czym się kierować przy wyborze produktów do twarzy (podkładów, pudrów, różu )?
Przede wszystkim właściwym doborem odcienia! Idealny podkład, bez względu na cenę, musi stapiać się z naszą skórą, w związku z czym nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny, zbyt ciepły bądź zbyt chłodny. Znalezienie produktu, który spełni nasze oczekiwania w tym zakresie nie jest łatwą rzeczą. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż większość ludzi nie reprezentuje całkowicie chłodnego bądź ciepłego typu urody. Jak odnaleźć doskonale dobrany podkład pod względem kolorystycznym? Tu z pomocą przychodzi wiedza z zakresu analizy kolorystycznej, która pozwala nam na określenie, jaka gama kolorystyczna najlepiej służy naszej urodzie. Na analizę kolorystyczną można umówić się ze stylistką, która dokonuje odpłatnie tego rodzaju usługi, bądź na własną rękę spróbować ustalić swój typ urody. Gdy już jesteśmy pewne tego, jakie kolory najlepiej nam służą, warto zaopatrzyć się w telefonie w grafiki przedstawiające przykładowe odcienie podkładów, pudrów i innych produktów do makijażu twarzy.
Inną nie mniej ważną sprawą jest stopień krycia. Jeżeli zależy nam na pełnym kryciu, najlepiej wybrać produkt o działaniu kryjącym, maskującym nierówny koloryt cery, popękane naczynka, wypryski, etc. Jeśli natomiast nasza cera jest zadowalającym stanie bądź obawiamy się efektu „maski”, lepszą opcją będą podkłady o średnim stopniu krycia lub kremy BB.
Tusz do rzęs nie musi kosztować powyżej 100 złotych! Które maskary w przystępnej cenie są najlepsze?
Tusz do rzęs obok podkładu i pudru stanowi swoisty fundament naszego codziennego makijażu. O ile nie każda z nas czuje potrzebę używania cieni do powiek, rozświetlaczy (zwłaszcza osoby narzekające na świecenie się cery) czy produktów do ust, to jednak nie wyobrażamy sobie podstawowego makijażu oczu bez podkreślenia rzęs. Choć mówi się, że tańsze maskary częściej sklejają rzęsy i układają je w nierównomierny sposób, to jednak nie wszystkim podoba się efekt sztucznych rzęs uzyskiwany przy użyciu kosmetyków marek wysokopółkowych. Niezależnie od przedziału cenowego dobrej jakości tusz powinien przede wszystkim:
- spełniać obietnicę producenta – jeżeli ma np. wydłużać, pogrubiać, bądź optycznie zagęścić rzęsy, to faktycznie powinno się oczekiwać takiego efektu,
- odpowiednio szybko zasychać – zbyt szybkie tempo skutkuje sklejeniem rzęs, zbyt wolne z kolei powoduje spływanie tuszu,
- utrzymywać się na rzęsach przez cały dzień.
Aktualnie najlepiej ocenianymi maskarami do rzęs na portalu Wizaz.pl dostępnymi w niewygórowanych cenach są m.in. tusz Eveline pogrubiający do rzęs Extension Volume 4D False Definition Extra Volume & Carbon Black Mascara ze średnią 4,5 /5 na 705 recenzji (chwalony w recenzjach za znakomicie dobraną szczoteczkę, brak efektu sklejania rzęs i trwałość), tusz Lovely Curling Pump Up Mascara ze średnią oceną 4,2 /5 na 3925 recenzji, oraz tusz Golden Rose pogrubiająco-wydłużający Miracle Lash Mascara z wynikiem 4,3 /5 na 120 recenzji.
Tanie a dobre kosmetyki do makijażu: dlaczego nie warto przepłacać za produkt?
W świadomości wielu ludzi panuje przekonanie, że płacąc dużo za dany produkt, otrzymujemy najwyższą jakość, a nabyta rzecz będzie spełniać nasze wymagania i będzie powtarzanym przez nas wyborem kosmetycznym na lata. Jakkolwiek są to słuszne pobudki, trzeba mieć świadomość tego, że rynek kosmetyczny rozwija się w niesłychanie dynamicznym tempie. Nowe propozycje pojawiają się wręcz non stop, wypierając z rynku dotychczasowe hity. Nigdy więc tak naprawdę nie wiadomo, kiedy nasz ulubiony tusz czy puder zostanie wycofany z oferty. Ponadto producenci często zmieniają formuły dotychczasowych produktów, co nie zawsze spotyka się z aprobatą klientów. To, że w na dany moment jesteśmy zadowolone/leni z konkretnego produktu, nie znaczy, że tak już będzie zawsze: jakakolwiek zmiana np. w składzie produktu może znacząco wpłynąć na jego dotychczasowy odbiór. W tej sytuacji przedział cenowy przestaje być gwarantem jego jakości.
Innym powodem, dla którego nie warto przepłacać za kosmetyki, są chwyty marketingowe, dotyczące zwłaszcza rzeczy sygnowanych nazwiskiem znanych aktorek czy piosenkarek. Często wygórowana cena jest podyktowana wizerunkiem danego celebryty bądź celebrytki, którzy starają się stworzyć wokół siebie nimb doskonałości i pewnej niedostępności, co jest bardzo atrakcyjne dla ich fanów. Tymczasem po porównaniu składu okazuje się, że ich produkty niczym nie różnią się od tańszych odpowiedników.
Ostatnia sprawa to miejsce dokonywania zakupów. Różnica między droższymi a tańszymi produktami często spowodowana jest punktem, w którym wynajmowany jest lokal na sklep drogeryjny. W centrach handlowych w dużym mieście zapłacimy przeciętnie drożej niż w osiedlowych punktach sprzedaży. Wynika to z kosztów utrzymania lokalu, które są bez wątpienia wyższe w centrum dużych miast niż w rejonach położonych dalej. Jakość produktu zależy przede wszystkim od jego składu, jakości barwników, opakowania (im solidniejsze, tym produkt mniej jest podatny na psucie się oraz od naszego sposobu użytkowania (czy np. dokręcamy tusz po każdorazowym użyciu, trzymamy kosmetyki w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu, etc.).
MKU