Zmagasz się z bólem stawów? Poznaj sposoby na walkę ze wspomnianą dolegliwością.
Osteoporoza w wieku 50+
Menopauza – określana również mianem klimakterium bądź po prostu przekwitaniem – to dolegliwość, która dotyka kobiety w wieku 45 – 55 lat. I choć wiemy, że zmiany towarzyszące opisywanemu zjawisku mogą mieć negatywny wpływ na strefę emocjonalną, to jednak wyłącznie nieliczni zdają sobie sprawę z faktu, iż to właśnie menopauza może przyczynić się do powstania osteoporozy. Jak to możliwe? Otóż obniżony poziom estrogenów zakłóca przebieg około 400 przemian metabolicznych organizmu. Według szacunków choroba stawów dotyka aż 40% kobiet powyżej 50 roku życia. Warto dodać, iż najszybsza utrata masy kostnej ma miejsce w ciągu pierwszych kilku lat po klimakterium i to właśnie wtedy dochodzi do rozwoju osteoporozy.
Jak sobie pomóc?
Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele preparatów, których celem jest wsparcie procesów regeneracyjnych oraz ochrona stawów. Niestety, wyłącznie nieliczne z nich mogą pochwalić się wysokim stopniem skuteczności. Jeśli szukasz środka, który w odczuwalny sposób wpłynie na kondycję twoich stawów, to zdecyduj się na Artroser (https://mcaca.org/pl/shop/artroser/). Dlaczego właśnie Artroser? Ponieważ opisywany medykament odznacza się dużą skutecznością i jest bezpieczny w stosowaniu. W jego składzie znajdziemy naturalne komponenty, które biorą aktywny udział w budowaniu odpowiedniej ochrony mięśni oraz stawów. Są to między innymi:
- Kwas hialuronowy- przyczynia się do powstania mazi, która zapobiega bólom stawowym i urazom,
- Witamina C – poprawia jakość mięśni i stawów, wzmacnia je i chroni przed kontuzjami,
- Siarczan glukozaminy – minimalizuje ból, regeneruje chrząstki i wpływa na ich ochronę przed kontuzjami.
Domowe sposoby na walkę z osteoporozą
Poza stosowaniem preparatów wspomagających proces regeneracji stawów, warto sięgnąć także po domowe metody walki z opisywaną dolegliwości. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby należy włączyć do codziennego menu produkty takie jak m. in. zielone warzywa (brukselka, kapusta, sałata, brokuły), owoce (ananasy, figi, papaję), nabiał, tłuste ryby morskie, olej lniany, nasiona słonecznika, migdały czy też orzechy, a także produkty pełnoziarniste. Niebagatelną rolę w walce z chorobą odgrywają także zioła, w tym skrzyp polny, poziewnik, rdest ptasi oraz pokrzywa. Poza tym warto zadbać o aktywność fizyczną i odpowiednią masę ciała.
Materiał partnera zewnętrznego